Nefes Darlığı

 • 40 Kişi yazmış Siz de Sağlık Sorunlarınızı Yazın
 • Nefes darlığı nedir?

  Adından da anlaşılacağı gibi, kinin nefes alıp verirken zorluk çekmesine, tıp dilinde dispne, halk arasında nefes darlığı denir.

  Nefes Darlığı Nedenleri Nelerdir

  Nefes darlığının birçok sebebi olabilir. Aşırı fiziksel aktiviteler nefes darlığının en belirgin nedenidir. Bu tip nefes darlıkları genelde geçicici ve kısa sürelidir. Nefes darlığında en önemli neden solunum veya dolaşım sistemindeki bozukluklardır. Astım, bronşit, zatürree, akciğer kanseri, kansızlık, şişmanlık, kalp hastalıkları diğer nefes darlığı sebeplerindendir.

  Nefes Darlığı Belirtileri Nelerdir?

  Gün içinde aşırı spor yaptıktan sonra veya bedeni yoracak fiziksel aktivitelerden sonra nefes alıp verişin hızlanması ile geçici nefes darlıkları yaşanabilir. Lakin hiçbir yorucu fiziksel aktivite yapılmadığı halde, kişi dinlenirken, nefes darlığı çekerse bu sorunun altında ciddi bir hastalık yatıyor olabilir. Bu sebeple bu tür nefes darlıklarında doktora gitmek gerekir.

  nefes darlığı

  Nefes Darlığı Tedavisi

  Nefes darlığı tedavisi için, ilk önce nefes darlığının sebepleri araştırılmalıdır. Nefes darlığının sebebini bulmak için, fiziksel muayene, EKG ve çeşitli testler yapılabilir. Kesin teşhis konulduktan sonra ortaya çıkan sonuca göre tedavi yoluna gidilir.

  Örneğin astım veya bronşit gibi hastalıklar yüzünden meydana gelen nefes darlığına karşı bronşları gevşetici ilaç tedavisi uygulanabilir. Kansızlık yüzünden meydana gelen nefes darlığı için ise kansızlık tedavisine geçilir.

  Sigara ve alkol bağımlığının tedavisi, ağır yemekler yerine sağlıklı bir diyet menüsüne sadık kalmak nefes darlığı tedavisinde etkilidir.

  Başka Bir Kaynak

  Tıp alanında dispne adı ile belirtilen nefes darlığı, kişinin nefes alıp verirken zorluk çekmesi anlamına gelir.
  Şayet nefes almakta zorlanıyorsanız, nefes darlığı çekiyorsanız, bunu geçici bir durum olarak görmemeli ve kesinlikle ihmal etmeden bir doktora başvurmanız gerekir.

  Uzmanlar nefes darlığı şikayetlerinin ihmal edilmemesi gereken bir sağlık sorunu olduğunu, akciğer hastalıklarının yanında, farklı sistem bozukluklarının da belirtisi olabileceğini belirtiyor.

  Nefes darlığı şikayetiniz, soğuk havalarda çoğalıyorsa astım hastalığının habercisi olabilir. Herhangi bir efor sarf ederken yani spor yaparken, beden gücü gerektiren bir iş yaparken beliriyorsa koah, anemi, hormon bozuklukları, kalp hastalıklarının habercisi olabilir.

  Özellikle geceleri artan nefes darlıkları ise kalp yetmezliği ve astımın habercisi olabilir. Hiç bir efor sarfetmediği halde oturduğu yerde hareketsiz iken meydana gelen nefes darlığı akciğerde kitle, damar tıkanıklıkları, koah, akut bronşit, astım, zatürre gibi hastalıkların belirtisi olabilir.

  Kişinin dinlenirken yaşadığı nefes darlığı ise akciğer kanseri, akciğerde sıvı toplanması belirtisi olabilir. Nefes darlığı şikayeti doktora gittiğinizde fiziki muayene, akciğer grafileri, solunum fonksiyon testleri, egzersiz testleri, arter kanda karbondioksit ve oksijen seviyelerinin ölçüleri alınır ve elde edilen sonuçlara göre teşhis konur. Sonuçlara göre nefes darlığına sebep olan etken yada etkenler belirlenir ve tedavi yoluna geçilir.

  Nefes darlığından kurtulmak için gerekli olan tedavi yöntemine geçildikten sonra ek olarak sigara kullanmamak, sigara dumanı olan yerde durmamak, kirli havadan uzak durmak, düzenli ama ağır olmayan spor yapmak, deniz seviyesinden çok yüksek yerlerde yaşamamak, ideal kilonuzu korumak ve burun nefes almak faydalı olur.

  4.7/5 (14 Reviews)

  Nefes Darlığı” için 40 yorum

  • 18 Nisan 2019 tarihinde, saat 15:59

   merhaba arkadaşlar..ne yazıkkı bendede aynı problem var.zaten o yüzden bu sayfasayız hepimiz.nefes alamama hissi ve sürekli esneme.ders çalışırken özellikle boğulcak gibi oluyorum gözlerim kararıyo nefes alamıyorum.strese bağlı olduğunu düşünüyorum.çünkü ders çalışmadığım zaman ve kafamda sorun yoksa nefestede sorun yok.ama aklıma gelince tabi daralıyorum.garip bi duygu yaşayan anlar ancak.bütün enerjımı esnemeye harcıyorum

   Yanıtla
  • 18 Nisan 2019 tarihinde, saat 14:35

   merhabalar ben tam en az 15 yıldır bu problemlerı yasıyorum bır cok kez doktorlara gıtmeme ragmen hıc bır sonuc elde edemedım kalp akcıger fılmları solunum testlerı efor testlerı yapılmasına ragmen hıc bır sonuc cıkmadı doktorların dedıklerı kalbımde ve akcıgerlerımde bır problemın olmadıgı ama oyle zorlanıyorumkı nefes almakta sadece rahat pozısyondayken yasıyorum bu sıkıntıyı kosarken yada calısırken yasamıyorum bırde ozellıkle yemek yerken en buyuk sıkıntıyı cekıyorum cogu zaman ac kalkıyorum masadan cunku yemek yıyemıyorum nefes alamamaktan psıkolojık dedıler psıkıyatrıyede gıttım verılen ılacları kullandım fakat hala devam edıyor sorunum sorunumun cozumunu arıyorum yardıma ıhtıyacım var tskler…..

   Yanıtla
  • 18 Nisan 2019 tarihinde, saat 13:55

   merhaba arkadaslar bende nefes darlıgı dudak kuruması hafif ates ve ses ksıkılıgı var bende ic hastalıkları doktoruna gittim bazı ilaçlar aldım iki gün fayda etti gibi oldu ama sonra artarak devam etti 31 yasındayım beynen ve bedenen önemli bir iste calışlıyorum ve kendimi isime veremiyorum herzaman aklıma geliyor geldigindede bogulacak gibi oluyorum kendii gücsüz hissdyiyorum 5 kiloyo kaldıramayacakmısım gibi geliyor aksam olsada eve gitsem diye can atıyorum akciger filmim temiz cıktı kbb temiz cıktı kan tahlili temiz cıktı bitek böbreklerime baktırmadım onada b aktırıcam eyer ordada bisey cıkmazsa baska hiç bir yere gitmeye gerek yok tek gidicginiz yer bir psikologtur cünkü ben öyle yapıcam bunu yasamayan bilemez herkese acil sifalar

   Yanıtla
  • 18 Nisan 2019 tarihinde, saat 09:59

   bendede nefes alamam şikayetleri 23,yaşımdan beri çekiyorum şuanda 37 yaşında bi bayanım,öellikle yazın sıcaklarda çok oluyor o an ölüceğimi düşünüp pnik yaptığımda daha da kötü oluyorum,pisikiyatriye yıllardır gidiyorum nefes alamadığımda …….yarım alıyorum inanın o beni rahatlatıyor,birşeye üzüldüğümde sıkıldığımda ,nefes alamıyorum heycanlandığımda,bütün tahlıillerim yapıldı herşey çok güzel,koyulan teşhiz panik atak,arkadaşlar inanın yıllardır onunla yaşamaya alıştım birazda bilinç altı oluyor kafaya taktığınızda daha sık oluyor,olduğunda kendimize hakim olmayı öğrenmemiz gerekiyor ,herkeze bol şifalar,bunun tek tedavisi psikolejik bunu sakın unutmayın.

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 20:21

   benim nefes problemim merdiven cıkarken yada hızlı hareket ettigim zamanlarda oluyor.efor testlerinde bir problem cıkmıyor.kulak burun bogaz doktoruna görünmemi istediler nefes testimin sonucunda ama uygun zaman bulup görünemedm.sizce napabilirm?

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 20:04

   Ben 15 yaşındayım. Bazen kalbim duracakmış gibi oluyor. Nefes alamıyorum. Bir kaç saniye bekledikten sonra nefes almaya devam ediyorum. Kalbim sıkışıyormuş gibi hissediyorum. Banyoda fazla kalamıyorum. Buhar yüzünden nefes alamıyorum. Marketlerde baharat reyonlarının önünden geçince de nefes alamıyorum. Hastalığımın ne olduğuu araştırıyorum ama bulamıyorum

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 20:00

   Arkadaşlar nefes darlıgının bır cok sebebi olacagı gibi, aslında çok basit nedenler sonucundada insan bu rahatsızlıktan müzdarip bir şekilde kıvranabiliyor. Tüm tetkikleri yaptırıyorsunuz hiç bir şey çıkmıyor. SFT, EKG ,EKO, Kan tahlilleri akciger filimleri ultrasonlar vs vs. Aslında Bu tür araştırmalar ölümcül bir rahatsızlık warmı yokmu diye arastırmalar için yapılan testlerdir.Oysaki Kimsenin Üzerinde Durmadıgı ufak etkilerdende olabilir. Bu rahatsızlıgı çeken arkadaslarıma tavsiyem :

   1) Dahiliyeye Gidip Endoskobi İle Reflü rahatsızlıgı varmı ?

   reflüde asit yemek borusunu tahriş ettiginden kişi nefes darlıgı çekebiliyor.

   2) Gögüs Hastalıkları polik. Alerji testi !

   belkide bu kadar rahatsızlıgın tek bır nedeni odanızdaki tüylü elbise veyahut yemek sofranızdaki zeytindir. alerjiniz neye varsa. buda nefes darlıgı yapabilir.

   3)Hipertansiyon.. bunları inceletmeyi deneyin. bu rahatsızlıktan bende müzdaripim allah herkese şifa versin.

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 19:54

   ben 63 yaşında bir beyim. 6 gün önce bi çarpıntı.nefes alamama hissi.ve göğsümde bi sıkıntı ve tüm vücudumda sıcaklık hisettim.ve bayılacak gibi oldum.ve 2 gün sonra hastaneye gittim tahliller akciyer filmi ve kalp elektrosu çektiler.hiçbirşeyin yok dediler.ama sıkıntılar arasıra oluyor ve nefesim daralıyor hiç rahat değilim.iştahım da azaldı.beni bilgilendiriseniz sevinirim.

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 19:47

   denilenler doğru psikolojik olabilir öyle bile olsa bu durum teklikeli çünkü akciğeri sorun yaşatıyorsunuz,gerginken çoğalıyor sakinken bitiyor ama hep geriliyorsanız işte bu durum biraz rahatsız edici olabilir dikkat edelim.bu durum ben benim gibi bir çok kişide sorun oldu dikkat

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 17:31

   37 yasindyim,kucuk yastan beri nefes almakta sorunlarim var son bes senedir kronis oldu ve o gunden bu gune kadar uflemeli nefes darligi ilaci kullaniyorum ama faydasi olmuyor.bu sebe KBG DOKTORLARINA BASVURDUM VE BENIM KUCUK DIL ILE BADEMCIKLERIMIN cok buyudugunu ve bir kucuk ameliyatla halledelecegin soylediler ve bende ameliyat oldum .ama ameliyattan sonra geceleri nefesim kesiliyor ve can cekisiyormus gibi ayaklarimda hareketlilik oluyor.ameliyan once geleri saatte 16 kere nefesim kesiliyordu .ama son zamanlar fazlalasti ve nefes almam gunduzleride zorlastive tansiyonum genelde yuksek [kucuk 95-buyuk ise 145] ellerimdede son zamanlarda ve vucudumda titremeler bas gosterdi .
   ne yapmam gerekiyor bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim.

   saygilarimla

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 17:30

   Merhaba ben 13 yaşındayım.7 yaşında dizlerimde oluşmaya başlayan sedefi 6 aylık bitkisel bir tedavi yöntemi uygulayarak iyileştirdik.Ama sonra dirseklerimde çıkmaya başladı ve sanırım kafamda da var.Hastalığın ölüme kadar ilerleyebileceğini söylemişsiniz bu konuda biraz daha bilgi verirseniz sevinirim.Herkese acil şifalar diliyorum.

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 16:49

   merhaba ben 18 yaşındayım nefes alırken zorlanıyorum özellikle derin derin nefes almaya çalıştığımda sanki içimde bir şey beni engelliyor yattığım zaman bir iki merdiven çıktığımda birazcık iş yaptığımda nefesim daralıyor başım dönüyor mesela küvetin içine girdiğimde sadece göğsüme kadar yatsam bile nefesim kesiliyor acaba sebebi ne olabilir. acil cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 13:38

   Merhaba 13 yaşındayım.Ağır bir nefes darlığım var.Bunun yanında kansızlığım da var.Ailem nefes darlığını burnumdaki etten kaynaklandığını söylüyor.Bunun yanında kalbim düzenli olarak atmıyor.Bazen normal atıyor bazen çok yavaş atıyor.Çok yavaş attığı zamanlarda başım dönüyor,kusucakmışım gibi oluyor,gözlerim de bulanık görüyor.Ne yapmam gerekir bana yardımcı olur musunuz?

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 13:35

   nefes alıp vermekte zorlandığığmın farkındayım çok az nefes alıp verebiliyorum .18 yaşındayım ve piskolojiminde iyi olduğunu sanmyrum .sebebini öğrenmek istiyorum ve bazen nefes almıyormuşuşm gibi geliyor.ayrıca şeker hastasıyım bu yuzdende olabilir mi
   ?

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 13:33

   merhaba bende nefes darlığı çekiyorum 20 yaşındayım bu bende 2-3 aydır var göğüsümde baskı oluyor gegireceyim gegiremiyorum arada uzun nefes almak zorunda kalıyorum esnediğim zaman azda olsa rahatlıyorum karnım aç ama yemek yemekte zorlanıyorum bu nasıl birşey lütfen yardım edin hayatımı zehire çeviriyor.

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 12:34

   bende nefes alırken gayet rahat verirken hırıltılı bir şekilde veriyoruum ama aklıma takıldığı zamanlar aklım başka bir şeryde olduğu zaman unutuyorum bende kulak bu8run boğaz doktoruna gittim ve bir şey olmadığını söylediler burun keğimde eğrilk vamrtış birde aşırı derecede mukus birikyor boğazımda hep çıkartam isteğı duyuyorum tükürüğümde çok yapışkan bir halde lütfen bana yardımcı olun…

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 12:05

   Arkadaslar bu hastaliga 2008 yilinda yurtdisi tatilinde yakalandim gelirken 10 saatlik ucak yolculugunda olucem zannettim korkudan hic kimseye bahsemedim gecer dedim durdum artik geceleri uykusuz kalmakdan gunduzleri agresif olmaya basladim cok doktor gezdim tomogrofi akciger filmleri falan herkes baska birsey soyledi kimi ameliyat falan olman kimi stres yorgunluk en son bi tavsiye uzerine prof docent bi doktora gittim bana dediki bu gunlerini ararsin sakin ameliyat olma kendini yorma sigarayi birak zamanla gecicek dedi 2009 yilinda kurtuldum kotu gunlerimden hersey cok guzeldi mutluydum duzenli uyku moduna gecebilmisdim 2012 4 aydan beri yine basladi bu lanet hastalik bu hastalik benim hayatimi altust ediyo geceleri uyuyamiyorum sabaha kadar sabahda kalkamiyorum bu yuzden duzenim bozuldu islerimide takip edemiyorum ne yapicaz boyle bu hastalik beni mahvetti hic birseyden keyif alamiyorum doktorlarda bi caresini bulamiyor kurtulmus zannetmisdim sabahlari 10 dakika bilemedin 15 dakika duzgun nefes aliyorum yorucu bi isimde yok ise giderken arabada basliyor nefes darligi korkmaya basladim omur boyu bu hastalik hic gecmiycekmi…

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 10:08

   merhaba bende 7 yıldır nefes darlığı çekiyorum zehirli guatır vardı bende tedavi gördüm ama hala nefes darlığı yaşıyorum bende artık psikolojik olduğuna inanmaya başladım çünki unutunca geçiyo aklıma geldiği zaman çok kötü oluyorum acilde gözümü açıyorum çok zor bir durum allah herkeze acil şifalar versin

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 09:58

   Arkadaslar psikolojik akliniza gelince bir kac dakika sonra nefes daralmasi yasiyosaniz veya simdi veya. birazdan nefesim daralicak veyada bugun tekrar yasarmiyim diyor vede yasiyosaniz psikolojik sikintili zamanlarda yasiyosaniz dedigin gibi psikolojik panik atak belirtisi gecmis olsun herkese

   Yanıtla
  • 16 Nisan 2019 tarihinde, saat 09:11

   ben 23 yasındayım 2 sene once esrar ıctım ardından bı nobet gecırdım hastanede sakınlestırıcı ılaclar dıl altı falan verdıler 2 senedır ne sigara ne ıckı ne alkol kullanıyorum ama sımdı nefesdarlıgı cekıyorum sureklı bas donmesı halsızlık vucutta tıtreme oluyo mıdemde antral gastrıdımde var normal bı hayat yasıyamıyorum bır cok doktorada gıttım ama sonuç alamadım

   Yanıtla
  • 15 Nisan 2019 tarihinde, saat 22:25

   selamün aleyküm 25 yaşındayım ben 3 yıldır nefes darlıgı çekiyorum ve bazen başım dönüyor hangi doktora başvurduysam hep pisikolojik dediler evet pisikolojik ama sıkıldıgım zaman ve üzüntüden kaynaklanıyor dayanılmaz bi hale geldi artık bu nefes alamama ne yapcagımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim tşklr

   Yanıtla
  • 15 Nisan 2019 tarihinde, saat 20:08

   Nefes alamiyorsan, sigara ictiysen yada biraktiktan sonra basladiysa Bu tur sorunlarda once bir kalp doktoruna sonrada göğüs doktoruna ve mide – barsak yani dahiliye doktoruna gozukun. mideyle brsakla ne alakasi var deneyin. kabiz veya gastrit olmussaniz barsak ve mide gaziniz akciyerleri sıkıstiriyor. sen istedigin kadar nefes cek bos. once barsaklarini tamir et. nefes darliginin kalple birebir alakasi var. kalbin sikisir ama sen nefes darligim var dersin ve yanilirsin. kapak hastaliklarida nefes darligi yapar. sigarayi birakip nefes alanayan ter doken bir arkadasin mesajini okudum. bisey olmaz sen terlemeye devam et. ne kadar cok terlersen ter bezlerindeki nikotini o kadar cabuk atar ve rahatlarsin. tavsiyem bi anda birakmaman ve yaz aylarinda birakmandan yanadir. Kulak sorunlari icsel romatizmaya sebep oldugundan nefes darligi yapar. KBB ye gozukun. kulak damlalarini uzun sure kullanmayin cunku nefes darligi ve kalp carpintisi yaptiriyor.

   Yanıtla
  • 15 Nisan 2019 tarihinde, saat 18:58

   ben kaç yıldır böyleyim bilmiyorum bi anda nefesim daralıyor nefes almaya çalışıyorum alamıyorum sonra başım dönüyo bayılıcak gibi oluyorum yere falan düşüyorum bazen. Doktora gittim bişeyin yok dedi ama bilmiyorum ne yapmalıyım

   Yanıtla
  • 15 Nisan 2019 tarihinde, saat 18:22

   merhaba bende yeni başlayan bir olay bu sanki birileri boğuyormuş gibi hissediyorum ve yatakta yatamıyorum hava almaya çıktığımdada hiç bi deişim görülmüo acaba bu nefes darlığından mı bilmiyorum

   Yanıtla
  • 15 Nisan 2019 tarihinde, saat 16:19

   selamlar ben 22 yasindayim fakat burnumdan nefesi uzun zamandir alirken yeterli almiyordm fakat farkina vardim kendilimdan burnumda et olmasindan süpheleniyrum ve futbol oynarken bile cok cabuk yoruluyor ve kötü oluyorum

   Yanıtla
  • 15 Nisan 2019 tarihinde, saat 15:38

   merhaba ben tuba ben 23 yaşındayım nefes almakla zorlanıyorum hemde korkuyorm 1 aydan beli bu hastalık sürüyor yorulduğumda kalbim cok atıyor nicin bilmek bana yardımcı olursanız sevinrim

   Yanıtla
  • 15 Nisan 2019 tarihinde, saat 10:47

   Merhaba,ben 51 yaşındayım.Nefes almakta bazan zorluk çekiyorum.Özellikle akşam saat 18.00’dan itibaren artyo.Nefesim sanki yetmiyo.Esnemeyle nefes almaya çalışıyorum.Bazan esnemede de yeterli nefesi alamıyorum,sürekli esneme geliyo.Nefesim yetersiz gelip esnemeye başladığımda boğazımda hafif kasılma,midemde şişlik gibi sıkıntılarda meydana geliyor.Doktora gittim bişey bulamadılar.Yardımcı olursanız sevinirim.

   Yanıtla
  • 15 Nisan 2019 tarihinde, saat 05:24

   arkadaslar bu ozellikleri bende tasiyorum evet nefes alma ihtiyaci his ediyorum surekli ama sunu unutmayin drlerin biseyden anladi yok teshisler hep ayni veya pisikoljik yok oyle bi sacmalik nefes alamiyoruz strs ve sigara bunlara etken olabilir bence spor yapin kosun kosun kosun

   Yanıtla
  • 14 Nisan 2019 tarihinde, saat 14:53

   selam ark bende 1 aydır nefes almada güçlük cekiyordum hemen yoruluyordum halsiz düşüyordum gece yatarken uykuda boğularak kalkıyodum balgam köpüklü kütürükler ve bazı günler kanlı balgam geliyodu ben birşeyim yok diyodum ama öyle üstüne düşmedim agrılarım fazla olunca şimdi doktora gittim ve dünyam başıma yıkıldı akçiğer kanseri cıktım tedavisini oluyorum ama allah büyüktür bunu eşime söylemeyi düşünmüyorum benden başka kimse bilmiyo ne ailem ne arkadaşlarım nede dünyalar kadar sevdiyim biricik eşim (D&H)bilmiyo sizler benim gibi yapmayın erken gidin doktora bir an tedavinize başlayın yaşamak güzel hayat güzel arkadaaşlar işallah bende iyileşecem birşeyim kalmayacak selamlar bütün hastalara allahdan acil şifalar diliyorum…

   Yanıtla
  • 14 Nisan 2019 tarihinde, saat 13:21

   Arkadaşlar bende 24 yaşındayım ve sizin bahsettiğiniz olayı bende yaşıyorum derin nefes alma ihtiyacı korku panik kriz geçirecek ve boğulacakmısım gibi hissediyorum bütün cerrahların size diyeceği Ak ciğer filmi EKG idrar tahlili gibi vb. şeyler ama bu pskolojik birşey bunu kafanızda atamadıgınız sürece herhangi bir sonuç alamazsınız hastalıgınız aynı devam eder ama siz kendi kafanızda büyüttüğünüz için ilerliyor gibi hissedersiniz pskiyatriye gidin ve tek çözümü onun size vereceği ilaçlarda. Korkmayın ve düşünmeyin asla aklınıza getirmeyin gece yattıgınızda hiçbirşey yokmuş gibi uyursunuz sabah kalktıgınızda biraz unutursunuz ama aklınıza her getirdiğinizde bu gerçekleşir sakin olacaksınız ve bu sorunu hiç yaşamıyormuş gibi burnunuzdan nefes alın ve hayatını akışına bırakın..

   Yanıtla
  • 14 Nisan 2019 tarihinde, saat 11:11

   31 yasındayım sıgara ıcıyorum yemek yerken veya agzıma bısı atarken agzımı kapatırken nefes darlıgı yasıyorum oksuruk tarsında nefesımı duzeltmeye calsıyorum doktura gıtmıslıgım yok hıc bır hastalık ıcın

   sızde buyutmem gerekırmı doktura gıdeyımı yoksa duzelcekmıyım ?

   Yanıtla
  • 13 Nisan 2019 tarihinde, saat 19:50

   Merhabalar arkadaşlar bendede bu sorun var ve hayatımda ilk kez şu anda oluyor yaklaşık 8 aydan beri sigara içiyorum ve beni uyututrmadı koca gecede 2 saat uyuyabildim siz de ne yapın ne edin sigarayı bırakın çok pis bir melet bu ne nefes alabiliyorum ne nefes verebiliyorum çok rahatsız etti beni ve hala sigara içesim geldi ne yapsam bilmiyorum içsen başka bir dert içmesen başka bir dert

   Yanıtla
  • 13 Nisan 2019 tarihinde, saat 19:14

   iy günler öncelikle benim yaklasık 13 yasımda baslamıstı nefes daralması simdi 23 yasındayım giderek artmaya basladı askerde bana astım bronsit dediler benn tabi fazla önemsemedim simdi artmaya basladı ama cocukken kolayı cok tuketmistim onunla bi alakası varmıdır bide benim burnumdada kemik vardı ameliyat oldum suan yine kemik büyümeye basladı sizce bununlada alakalı olabilrmi yardımlarınız icin simdiden tskr ederim

   Yanıtla
  • 13 Nisan 2019 tarihinde, saat 18:53

   biraz üşüttüğüm zaman nefes almakta zorlanma başlıyor ve akşam yatış pozisyonunda rahatlıyamıyorum kalkmak zorunda kalıyorum beni çok zorluyor ne yapmam lazım bana yardımcı olurmusunuz hangi doktora gitmem gerekmektedir.

   Yanıtla
  • 13 Nisan 2019 tarihinde, saat 18:42

   merhaba.geçen sene mart sonunda grip gibi başlayan bir rahatsızlıktı nefes almada zorlanıyordum. dr a gittim ciğer filmi çekildi fakat temiz çıktı.ancak solunun testine girdiğimde sorunlu çıktı.ancak ilaçlı teste girdiğimde sonuç aldık. dr bir açıklama yapmadı bir sprey verdi o zamanlar rahattım
   bu sene yine mart ayındayız ve yine nefes almada zorlanıyorum.ailemde astım hastaları var.ne olduğunu bilemiyorum yardımcı olur musunuz?

   Yanıtla
  • 13 Nisan 2019 tarihinde, saat 18:39

   Salam ben Azerbaycandan sizi rahatsiz ediyorum.Yaklasik 3yildir bende nefes ala bilmiyorum.cok rahatsiz oluyorum depresyona dusuyorum nefes alamadikca.acaba bunun bir caresi yokmu.doktorada gittim ama duzgun diagnoz koyan olmuyor lutfen yardim ede bilirsinizmi?bide igtisdiyyatla elakali olabilirmi tozlu hava cirkli atmosfer falan cunki cevremde cok sayida insan ayni durumda.Turk ve Azeri doktorlarin bi care kilmasi lazim. yazik insanlarimiza.

   Yanıtla
  • 13 Nisan 2019 tarihinde, saat 18:38

   Salam ben Azerbaycandan sizi rahatsiz ediyorum.Yaklasik 3yildir bende nefes ala bilmiyorum.cok rahatsiz oluyorum depresyona dusuyorum nefes alamadikca.acaba bunun bir caresi yokmu.doktorada gittim ama duzgun diagnoz koyan olmuyor lutfen yardim ede bilirsinizmi?bide igtisdiyyatla elakali olabilirmi tozlu hava cirkli atmosfer falan cunki cevremde cok sayida insan ayni durumda.Turk ve Azeri doktorlarin bi care kilmasi lazim. yazik insanlarimiza.

   Yanıtla
  • 13 Nisan 2019 tarihinde, saat 18:35

   merhaba.geçen sene mart sonunda grip gibi başlayan bir rahatsızlıktı nefes almada zorlanıyordum.dr a gittim ciğer filmi çekildi fakat temiz çıktı.ancak solunun testine girdiğimde sorunlu çıktı.ancak ilaçlı teste girdiğimde sonuç aldık.dr bir açıklama yapmadı bir spreyy verdi o zamanlar rahattım
   bu sene yine mart ayındayız ve yine nefes almada zorlanıyorum.ailemde astım hastaları var.ne olduğunu bilemiyorum yardımcı olurmusunuz?

   Yanıtla
  • 13 Nisan 2019 tarihinde, saat 17:12

   aynı şekilde bende de nefes alma sorunu var .önceleri kendilinden geçiyor ama ani bir sinirlenme de yada morelim bozuk olduğunda tekrar başlıyor . derin derin nefes almaya çalışıyorum ama nefesimi alamııyorum .önce esneme yoktu ama son 3 aydır derin nefes alırken sürekli esniyorum .gece gündüz sürekli nefes almaya çalışıyorum .hayatımın her anında benimle önceleri bunu atlata biliyordum ama şimdi atlatamıyorum her yolu denedim doktora gittim birşeyin yok dediler .yapmadığım denemediğim yol kalmadı ama geçmiyor.artık kaldıramıyorum bunu. hayatımın her saniyesinde zorla nefes almaya çalışıyorum. lütfen sizden yardım bekliyorum .

   Yanıtla
  • 27 Nisan 2014 tarihinde, saat 16:26

   Merhabalar ben 1 ay önce tüp bebek yaptirdim ve embriyo transferinden sonra nefes darlığı başladı acaba nedeni ne olabilir ve ne zaman geçer 1 aydir devam etmekte konu ile ilgili bana bir dönüş saglarmisiniz.

   Yanıtla

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.