Kas Ağrısı

 • 3 Kişi yazmış Siz de Sağlık Sorunlarınızı Yazın
 • Kas ağrısı Herkez hayatının bir döneminde herhangi bir sebepten kas ağrısı çeker. Kas ağrıları genelde vücudu ısıtmadan yapılan aşırı egzersizler, hızlı ve uzun yürüyüşler, vücudu yoran ağır işler yüzünden olabilir. Kas ağrısı ile birlikte tendon, kas kemiği türü dokula kemikler iç organlarda ağrıya sebep olabilir. Birden bire ve fazla egzersiz ya da efor gerektiren aktiviteler yapıldığında ortaya çıkan kas ağrıları, kasların zedelenmesi ile kendini belli eder. Kas ağrısı hangi bölgede oluşmuş ise o bölgede şiddetli ağrı görülür. Tek bir alanda görülen kas ağrılarının dışında, bütün vücudu etkisi altına alan kas ağrıları da vardır.

  Kas ağrısı

  Grip gibi sistematik ağrılar bütün vücuttaki kasların ağrımasına sebep olabilir. Ayrıca fibromiyalji hastalığı da kasların ve kasların çevresindeki alanın ağrıdığı, halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı, uykusuzluk gibi şikayetlere sebep olur. Adale, kas ağrılarının sebepleri nelerdir? Kas ağrılarının oluşmasının en önemli sebebi kasların gerilmesi, hasar alması, kasa ağır yük bindirilmesidir. Bunun dışında kolesterol ve tansiyon ilaçları da kas ağrılarının diğer sebepleridir.

  Grip, astım gibi bazı enfeksiyon hastalıkları, potasyum, kalsiyum vitamin eksiklikleri kas ağrılarının öteki nedenleri arasındadır.

  Adale Kas Ağrılarını Engellemek İçin Neler Yapılabilir?

  Şayet kas ağrısının sebebi kasların zorlanması, spor, egzersiz gibi etkenler ise bölge hemen dinlendirilir ve ağrı kesici alınır. İlk bir kaç gün kas ağrısının olduğu bölgeye buz torbası konur. Gün içinde 2-3 defa 20 dakikalık seanslar ile yapacağınız bu buz torbası kompleksleri kas ağrılarına çok iyi gelecektir.

  Kas ağrısı sürdüğü sürece bölgeyi zorlamayın. Eğer 3 gün olmasına rağmen kas ağrısı hala geçmiyorsa , üstelik de bölgede şişme, morarma, dolaşım bozukluğu, ödem, güç kaybı varsa mutlaka fizik tedavi uzmanına gidilmesi gerekir. Ortepedi uzmanı gerekli muayeneyi yaptıktan sonra gerekli gördüğü ilaç ve fizik tedavi yoluna gidecektir.

  Kas Ağrısı” için 3 yorum

  • 17 Eylül 2018 tarihinde, saat 17:21

   BÜTÜN VÜCUDUM AĞRIYOR ÇARE BULAMADIM CEVAP İSTİYORUM

   Yanıtla
  • 26 Mart 2016 tarihinde, saat 17:24

   Almanya’dan yazıyorum belimin Ağrı’sından
   öksüremiyorum esneyemiyorum dört doktora gittim iki gün hastenede kaldım bir şey bulamadılar neden ileri gelir lütfen bilenler yazsın.

   Yanıtla
  • 26 Mart 2016 tarihinde, saat 17:18

   Dört Hafta oldu dört doktora gittim bir netice alamadım üstelik Almanyadayım

   Yanıtla

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.